Skip to main content

Hockeybussar- NHC Arena Timrå IK

Foto:Kevin Blomkvist/Timrå IK Image: Foto:Kevin Blomkvist/Timrå IK

Res enkelt och bekvämt med hockeybussen till Timrås hemmamatcher.

Vi avgår från både Sundsvall och Härnösand samt även från Ånge vid lördagsmatcher. Obs! Uppdaterade tidtabeller från Ånge.

Se nedan för tidtabeller. Tiderna i turlistan för Sundsvall/Härnösand avser tid före match och är cirka-tider. Från Ånge avgår bussarna enligt avgångstid i tidtabellerna.

Bussarna avgår tillbaka 15 min efter match från Lill-Strimmas väg, mellan NHC Arena och badhuset. 

Betalning ombord 
Betalning sker antingen med VISA/Mastercard, Reskort med reskassa eller med swish.  QR-kod till swish och prislista finns uppsatt i bussen. Betala din resa tur och retur, och visa sedan din swishbiljett för chaufför och/eller
Kategori Ungdom avser ungdomar födda -03 eller senare. 

För mer information om matcher och biljetter klicka här Timrå IK

Bild: Kevin Blomkvist

Fritextsökning

Tidtabell från Sundsvall & Härnösand

  Tid innan match Priser: Vuxen enkel Ungdom enkel
Sundsvall Resecentrum Gate B 1 tim 15 min 45 kr 25 kr
Sundsvall Stenstan, hpl O 1 tim 10 min 45 kr 25 kr
Birsta E4 1 tim 35 kr 20 kr
Timrå E4 55 min 25 kr 15 kr
       
Härnösand central, hpl A 1 tim 30 min 70 kr 45 kr
Gulf E4 1 tim 30 min 70 kr 45 kr
Fröland E4  1 tim 30 min 70 kr 45 kr
Antjärn E4 1 tim 25 min 70 kr 45 kr
Högsnäs E4 1 tim 15 min 60 kr 40 kr
Svarvarböle vägskäl E4 1 tim 10 min 60 kr 40 kr
Torsboda E4 1 tim  5 min 50 kr 35 kr

Tidtabell från Ånge/Torpshammar matchstart 15.15

Timrå IK   Enkel Vuxen Ungdom
Ånge Busstation 12:15 85 60
Borgsjö hlp E14 12:30 85 60
Ljungaverk Forum 12:40 75 50
Fränsta Busstation 12:55 75 50
Torpshammar Konsum 13:10 75 50
Viskan kiosken 13:20 65 45
Stöde Grillen 13:30 65 45
Nedansjö Bystugan 13:40 65 45
Matfors Busstation 13:55 55 40
Vattjom macken 14:00 55 40
Töva Hlp E14 14:05 55 40
Ank. Timrå 14:45    

Tidtabell från Ånge/Torpshammar matchstart 18.00

Timrå IK   Enkel Vuxen Ungdom
Ånge Busstation 15:00 85 60
Borgsjö hlp E14 15:15 85 60
Ljungaverk Forum 15:25 75 50
Fränsta Busstation 15:40 75 50
Torpshammar Konsum 15:55 75 50
Viskan kiosken 16:05 65 45
Stöde Grillen 16.15 65 45
Nedansjö Bystugan 16.25 65 45
Matfors Busstation 16.40 55 40
Vattjom macken 16:45 55 40
Töva Hlp E14 16:50 55 40
Ank. Timrå 17:30